PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94670}

Zimny jak głaz

Stone Cold
6,4 1 892
oceny
6,4 10 1 1892
Zimny jak głaz
powrót do forum filmu Zimny jak głaz

Jest ostro!

ocenił(a) film na 7

Przy tym filmie Terminator wyda ci się niegroźny niczym niemowle beztrosko popier-dujące po herbatce z koprem. Co za rozmach!!! Bezlitosne lata osiemdziesiąte (choć film zrobiony póżniej) zalewają kiczem co się da. Te stroje, te fryzury i ta muzyka. Aktorzy i dialogi... nieistotne. Mamy akcję i nie polecamy za dużo na filmie myśleć. Najlepiej nie myśleć w ogóle. Film kultowy w czasach zmasakrowanych, startych do cna taśm wideo, gdzie czasem czerwień ust rozlewała się na pół twarzy. Oglądało się to po kilka razy. Idealny na męskie imprezy choć koleżanka też znajdzie coś dla siebie i może na przykład wczuć się w rolę dziewczyny z gangu.
Lektura obowiązkowa! :)

Borys_17

Witam, może Ty będziesz wiedział, szukam starego filmu o gangach motocyklowych, z okresu świetności VHS. Jedyne co pamiętam to scena jak koleś był ścigany na motorach, nie pamiętam jak to zrobił, ale rozwinął chyba metalową linkę od lampy do lampy, i ścigający go koleś stracił główkę po najechaniu na linę. Czy w stone cold była podobna scena? generalnie wydaje mi się że grał w nim Gary Busey, więc Stone Cold niby odpada, ale do końca nie jestem przekonany.:)

ocenił(a) film na 7
maxreal

Muszę w wolnej chwili wrzucić film na ruszt raz jeszcze. Generalnie numer z linką i dekapitacją motorzysty powtarza się dość często. Ja polecam zobaczyć australijski film Stone z 1974 roku jesli cię interesują filmy o gangach motocyklowych. Klasyk! Tam też (kto wie czy nie po raz pierwszy) leci głowa :) Miłej zabawy a ja zajrzę na filmografię Busey'a i przelecę Stone Cold - jeśli coś znajdę to dam ci znać :) Pozdrawiam.

Borys_17

no tak ten film zimny jak głaz bił chyba największe rekordy wypożyczeń na vhs i to przez długie miesiące, pamiętam jak na bazarach wszyscy go mieli :D jak i wiele innych o tematyce gangów na motocyklach - czar wolności ;)
ja poszukuję ale za chiny nie mogę przypomnieć sobie tytułu jednego filmu, pamiętam tylko że do jakiegoś miasteczka przyjechał gang motocyklowy /hehe standard/ i w tym samym czasie zjawił się tam Indianin, oczywiście nowoczesny Indianin ;) ubrany był w jeansy spodnie i kurtkę i zdaje się nosił jasny kapelusz i w zdaje się w knajpie poturbował tych /też standard :)/ tych z gangu bo czepiali się ludzi czy o jakąś dziewczynę chodziło... przyjechał szeryf i do więzienia wylądował.... Indianin. - tyle pamiętam plus oczywiście że film był jak na tamte czasy świetny tz. też wyróżniał się z całej plejady filmów o gangach - ale zabij nie mogę sobie tytułu przypomnieć, może ktoś pamięta ?

ocenił(a) film na 7
S.A.T.O

Pustynny jastrząb?

ocenił(a) film na 7
maxreal

W Korsarze z Atlantydy 1983 jest scena z drutem i dekapitacją na motorze ;)

ocenił(a) film na 7
Borys_17

Jest ostro. Obejrzałem i żałuję, że nie widziałem go 20 lat wcześniej. Inaczej bym podchodził do wielu spraw. To nie jest film dla mięczaków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones